Online Mezuniyet 2020

Özel koşullarda gerçekleştirdiğimiz bu sergide, bir anlamda son derste sanata ve sanat eğitimine dair kısa değinmelerde bulunmak istiyorum.
Sevgili arkadaşlar, uygarlığın gelişimine ters orantılı bir çöküş ve sarsıntı döneminde yalnızlaşan, tedirgin olan günümüz bireyleri -hangi türüyle olursa olsun –sanatı yaşantılarına kattıkları ölçüde nefes alacaklardır.

Çünkü sanat, insanın dünyayı ve kendini tanımasında, yüzleşmesinde, ifade ve itiraf etmesinde, yanlışları ve zaafları açığa vurmasında sahip olabileceği en güçlü, en önemli ‘şans’ıdır.

O halde coşkun, özgür, aydınlık bir yaşantı için yaratıcılığı sürekli kılalım; sanatın her türünden gelecek kokunun, esintinin, ışıltının bizi sarmalamasına, benliğimize sinmesine daha çok izin verelim.

Ne mutlu bizlere ki; sanata bulanmış, sanatsal üretimin sihirli keyfini tatmış ve bunu devam ettireceklerine inandığımız pırıl pırıl arkadaşlarımıza sanat sürecinin bir aşamasını başarı ile tamamlamış olarak diplomalarını veriyoruz. Eğitiminiz için özveri ile emek veren bütün çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.

Bu güzel anı, mutluluğumuzu, gururumuzu ve kıvancımızı bizlerle paylaştığınız için hepinize teşekkür ederim.

Saygılar ve sevgiler sunarım.

Prof. Erdal Aygenç

 

1981 yılında Lefkoşa’da doğdum. İlk ve orta eğitimimi Lefkoşa’da tamamladım. 1998 yılında Lefkoşa Türk Lisesinden mezun oldum. 2003 yılında Doğu Akdeniz Üniversitesi İç Mimarlık Bölümünden birincilikle mezun olup yüksek lisansa başladım. 2003 – 2006 yılları arasında araştırma görevlisi olarak çalıştım. 2006 yılında yüksek lisans eğitimimi tamamladım. 2016 yılında Yakın Doğu Üniversitesi Plastik Sanatlar Bölümünde lisans programına başladım.

2019 yılında Yakın Doğu Üniversitesinde düzenlenen Dr. Fazıl Küçük Ve Milli Mücadele Sergisi’ne katıldım. 2019 yılında İsmet Vehit Güney Anısına Sanatla Var Olmak Sergisi’ne katıldım. 2019 da Mağusa Kadın Merkezi’nin I. Uluslararası Sanat Buluşması kapsamında düzenlediği ‘Özgür Kadın’ konulu seramik yarışmasında iki eserim sergilenmiştir. 2020 yılında YDÜ GSTF Plastik Sanatlar Bölümünden birincilikle mezun oldum. Evli ve iki çocuk annesiyim.

 

9 Ocak 1998’de Girne’de doğdum. Gönyeli’de ikamet etmekteyim. İlkokul öğrenimini Şehit Ertuğrul İlkokulu’nda, orta ve lise öğrenimini Türk Maarif Koleji’nde tamamladıktan sonra lisans eğitimine 2016’da Yakın Doğu Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Grafik Tasarım bölümünde başlayıp bu yıl mezun olmuş bulunmaktayım. Lisans eğitimi boyunca fakültede yapılan çok sayıda sergiye katılarak farklı sanatçılarla ve eserleriyle tanışma fırsatı buldum…

 

26 Mart 1998 tarihinde Moldova’da doğdum. Ilkokulumu orda okudum. 12 yaşımda Kıbrısa taşındık. Ortaokulu Çanakkale Ortaokukunda, liseyi de Namık Kemal Lisesinde okudum. 2016 yılında Yakın Doğu Üniversitsinde, Grafik Tasarım bölümüne başladım 2020 ise mezun olmaktayım.

 

24 şubat 1998’de Lefkoşada doğdum. İlk orta ve lise eğitiminden sonra YDÜ Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesinde  Grafik tasarım okumaktayım.

 

22 Ocak 1996 tarihinde doğdum. Anadolu lisesi eğitimimi tamamladıktan sonra, Yakın Doğu Üniversitesi Grafik Tasarım bölümünde öğrenim görmekteyim.

 

1995 tarihinde Uşakta doğdum . Lise hocamın tavsiyesi üzerine animasyon okumaya karar verdim.Adnan Menderes üniversitesinde 2 yıllık Bilgisayar Destekli Tasarım ve animasyon okudum. Bu bölümün üzerine Yakın Doğu üniversitesinde Grafik Tasarım okudum. İlerdeki hedefim ise iyi bir reklam ajansında grafik tasarımcı olmaktır.

 

14 Aralık 1998’de Kıbrıs’ta doğdum. İlk okulumu Şht.Osman Ahmet İlkokulunda okudum, orta okulu Canbulat özgürlük ortaokulunda, liseyi de Gazimağusa meslek lisesinde okudum. 2016 yılında Yakın Doğu Üniversitesinde Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesinde Grafik tasarım bölümüne başladım ve 2020 yılında ise mezun olmaktayım.

 

8 Ekim 1997 tarihinde Lefkoşada doğdum. Ilkokulumu Levent ilkokulunda, orta 1 de Yakın Doğuya başladım ardından ordan ayrılıp 7. ve 8. yılımı BTMK da bitirdim. Liseyi BEAL IGCSE sınıfında tamamlayıp 2015 yılında YDU Genetik bölümüne başladım. 2017 yılında ise Güzel Sanatlar bölümüne kayıdımı aldım. Ben Grafik öğrencisiyim ve arkadaşlarımla birlikte böyle bir an yaşıyor olduğumdan dolayı mutluyum.

 

1997 yılında Londra’da  doğdum. İlkokulu Necati taşkın, ortaokulu Şht. Hüseyin Ruso, liseyi ise Lefkoşa Anadolu Güzel Sanatlar Lisesinde okudum. 2016 yılında Yakın Doğu Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi, Plastik Sanatlar bölümünde lisans programına başladım.

Lefkoşa Anadolu Güzel Sanatlar lisesinin sene sonu sergilerine ve 2016’da mezuniyet sergisine katıldım. 2017’de Bellapais bölgesinde düzenlenen “The Old Mill” sergisine 3 işimle katıldım. 2019’da Güney Kıbrıs’ta yapılan “Cyprus Nature” sergisine 2 eserim sergilenmiştir. 2019’da Mağusa’ da düzenlenen “MAKAMER” adlı sergiye katıldım. I.Uluslararasi Kültür Sanat Buluşması, ”Özgür Kadın” konulu seramik yarışmasına 2.lik ödülü kazanmış ve aynı etkinlik kapsamında açılan sergide 2 işim sergilenmiştir.

 

08.04.1998 tarihinde Gazimağusa’da doğdum. İlkokulu Akdoğan Dr. Fazıl Küçük İlkokulun’da ,ortaokulu Polatpaşa Lisesinde,Liseyi ise Gazimağusa Meslek Lisesi Grafik Tasarım bölümünde okudum.Yeşil Barış Hareketinin düzenlemiş olduğu Çevre konulu yarışmada 3. cülük aldım. Lösemili çocuklar ve kanserle savaş vakfı adına Kanserle savaş için afiş ve slogan yarışmasına katıldım .Aralık 2015 yılında Doğu Akdeniz Üniversitesinin düzenlemiş olduğu Daü Atölye Çalışmaları etkinliğine katıldım. 21 Mayıs 2016 tarihinde Uluslararası Kıbrıs Üniversitesinin düzenlemiş olduğu Online Eğitim Materyali Tasarımı Çalışmasına katılmıştım.  Meslek Liseleri Bilgi ve Beceri Yarışmaları etkinliklerine katıldım.2016 yılında Yakındoğu Üniversitesi güzel sanatlar ve tasarım fakültesinde grafik tasarım bölümüne başladım ve 2020 yılında mezun oldum.

 

7 Eylül 1999 yılında Ordu da doğdum. Kökenli ortaokulunu bitirdikten sonra liseyi Ordu Büyükşehir Belediyesi Anadolu İmam -Hatip Lisesi’ nde okudum. Daha sonra üniversite için 2018 yılında Kıbrıs’a gelerek Yakın Doğu Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi’ nde Grafik Tasarım bölümü okudum ve  2020 yılında mezun oluyorum.

 

 

17 şubat 1996 ‘da Mersin Merkezde doğdum Türkiye uyrukluyum ilköğrenimimi Kıbrısta Lapta ilköğretim okulunda tamamladım daha sonra mesleki okul haspolat meslek lisesinden tesisat teknolojisi üzerine mezun oldum. Üniversite seçimim olarakta Yakın Doğu Üniversitesini seçerek 2016 yılında Grafik Tasarım Bölümüne 4 yıllık olarak başladım ve 2020’de bu yolculuğun sonuna geldim.

 

1998 yılında Lefkoşa’da doğdum. İlk ve orta eğitimimi Lefkoşa’da tamamladım.

2016 yılında Lefkoşa Anadolu Güzel Sanatlar Lisesinden ikincilikle mezun olduktan sonra 2016 yılında Yakın Doğu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesinde, Plastik Sanatlar Bölümünde lisans eğitimime başladım. 2020 yılında YDÜ GSTF Plastik Sanatlar Bölümünden mezun oldum.

Lefkoşa Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi’nin 2012-2016 yıllarında yıl sonu sergilerine ve 2016 yılında LAGSL mezuniyet sergisine katıldım.

 

9 Ekim 1995 yılında Gazimağusa ‘ da doğdum. KKTC vatandaşı olup Vadili de yaşamaktayım  . İlk Okulu Vadili İlkokulunda okuyup orta öğrenimimi  Polat Paşa Lisesinde devam ettirdim. Liseye ise Gazimağusa Meslek Lisesinde Grafik Tasarım Bölümünde devam ettim . 2015 Yılında Yakın Doğu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Tasarım bölümünü tamamladım.

 

1998 yılında Lefkoşada doğdum. 2012-2013 Eğitim-Öğretim yılında Lefkoşa Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi Resim Bölümü’ne girmeye hak kazandım. 2015-2016 Eğitim-Öğretim yılında L.A.G.S.L Resim Bölümü’nden mezun oldum. 2016-2017 Yılında Yakın Doğu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Plastik Sanatlar Bölümü’nde eğitim görmeye başladım.

Lisede eğitim-öğretim gördüğüm süre zarfında,2012 yılından itibaren her yıl sonu sergisinde karma resim ve heykellerim sergilendi. 2019 da Mağusa Kadın Merkezi’nin I.Uluslararası Sanat Buluşması kapsamında düzenlediği ‘Özgür Kadın’ konulu seramik yarışmasında iki eserim sergilenmiştir. Eserlerimden ‘Pencere Kenarı’ MAKAMER Özel Ödülü’nü kazanmıştır. 2020 yılında YDÜ GSTF Plastik Sanatlar Bölümünden mezun oldum.